Krajem pedesetih Ana Š. iz Slavonije uputila se rodbini u Melbourne. Engleski jezik nije znala, no svakodnevica ju je natjerala na svakakvo snalaženje u novoj zemlji
Hrvatski iseljenici gaje beskrajnu ljubav prema svojoj domovini. Poznato je da su za nju spremni napraviti štošta: proći težak životni put, otići korak dalje, uzeti koji obiteljski dolar i poslati ga prema starom kraju.No, tijekom početnih iseljeničkih godina imali su i nekoliko zabavnih epizoda.Već smo pisali o tome kako su nadmudrivali osiguranja u zračnim lukama, nazivali tvrtke po psovkama ili optuživali Udbu zbog 27. pada na vozačkom ispitu.Ova anegdota nešto je drukčija. Nju nam je ispričala jedna povratnica iz Australije, a ide ovako:Krajem pedesetih Ana Š. iz Slavonije uputila se rodbini u Melbourne. Engleski jezik nije znala, no svakodnevica ju je natjerala na svakakvo snalaženje u novoj zemlji. Jednog dana došla je u prodavaonicu kupiti med, ali trgovac nikako nije razumio što treba. Sva očajna počela je mahati rukom, oponašati pčelu i govoriti: "Zzzzzz..."Na to joj je iznervirani djelatnik trgovačkog centra ljutito rekao: "Are you mad?" (Jesi li luda?)A ona mu je odgovorila na hrvatskom jeziku: "Da, da, trebam med!"Na kraju u ustima nije imala sladak, nego gorak okus. Kući se vratila bez meda. Izvor: Cafe.baPodijeli ovo:
loading...
Objavi komentar