Među nama su ljudi kojima su društvene mreže promenile život i donijele ono najljepše - ljubav. Alma Merkez iz Sarajeva i Adnan Mustafić iz Siska upoznali su se preko „Fejsbuka“. Razonoda s početka priče vrlo brzo je prerasla u ljubav, a kasnije i u brak.
- S obzirom na „Fejsbuk“ nisam ozbiljno shvatala, prihvatala sam sve za prijatelje, moj profil je bio otvoren. Jedan dan mi je neko predložio da dodam nekakvog Adnana za prijatelja. I stajalo je to tako jer sam mislila da bivši dečko stoji iza svega. Odlučila sam da vidim ko je to. Otvorim fotku i vidim da je posredi zgodan i lijep dečko. Piše da je iz Siska. Mislim u sebi 'vidi budale, pa on (bivši) konta da ću da nasednem ako je napisao da je iz Siska'. I dodam ja njega za prijatelja i istog dana napišem status 'imam najljepše prezime na svijetu- Merkez'. Javlja se taj Adnan riječima 'tvoje prezime je zaista lijepo, ali ti si OMG'. Tako je sve počelo - priseća se Alma, piše Source.ba Dopisivanje je bilo svakodnevno, Adnan je, kaže Alma, u svakom trenutku znao šta treba reći, a ona se odlučila zabavljati dok joj ne dosadi. Međutim, vrlo brzo je prema svom onlajn prijatelju počela da gaji simpatije. - U sebi molim Boga da je lik stvaran i da nije sve neka bolesna šala. Trebalo je da se upoznamo nakon dvije sedmice dopisivanja, ali ja sam morala na poslovni put i sve se izjalovi. A kako je radio na mjestu gdje nije mogao tek tako da dobije slobodan dan, ostavili smo susret za neki drugi put. Vikend prije nego što ću doći u Sisak, zovu me s recepcije RTV Doma da imam dostavu. Dolazim i ne vjerujem, cvijeće za moj rođendan, a ni video me nije. Zaplakala sam od sreće. I dan danas čuvam tu koverticu s posvetom. Taj dan odlučim da idem u Sisak da ga upoznam jer više ne želim da se dopisujem. Želim da vidim da li stvarno postoji ili me neko pokušava da prevari – ispričala je Alma. Danima je tražila saputnika za Sisak, a svi su je uvjeravali da odlazak u susednu Hrvatsku „po ljubav“ nije najbolja ideja, da i u Sarajevu ima momaka, te da je možda u pitanju neki manijak, Ali, Alma nije odustajala. - Nazovem BIHAMK, Biseru Hašimbegović, da mi kaže kako ću do Siska, koji je najbliži put. Tad nije bilo ovih pametnih telefona, navigacija i slično. Krenula sam s dvije prijateljice. Izlazimo iz Slavonskog Broda prema Zagrebu, a na autoputu prolom oblaka. Kao da je sudnji dan. A ove moje dvije mi govore 'e ima da ti se svidi, htjela ne htjela. Pogledaj vremena, kuda ćemo sad'. Adnanu nisam rekla da ću doći. Nazvala sam ga kad sam stigla u Sisak i pitala gdje da idem. Sednemo mi u restoran 'Stara klet', zove on i pita gdje sam. 'Pa čekam te...Gdje si?' Kaže on da je ispred. Nikad brže nisam izašla napolje, a njega nema, sakrio se iza zida. Kad sam mu prišla gledao je u mene i tresao se, kao u filmu. Kažem mu 'pa što si sad stao, dođi da te zagrlim'. Tu počinje naša ljubavna priča, filmski nestvarna - priča Alma. Vjenčali su se nakon 14 mjeseci veze... Istinu o njihovom upoznavanju je uglavnom krila jer nije želela da joj sreću i snove drugi pokvare nepoverenjem. Alma i Adnan su dana su braku i imaju dvoje djece. I danas se jednako vole, a svojim prijateljima su nada da postoje ljubavi poput onih iz filmova. - Svakog dvadesetog u mjesecu mi kupi ružu jer je to datum kad smo se upoznali. On je zaista ostvarenje mojih snova. Ja to imam zahvaljujući „Fejsbuku" - zaključuje Alma. Izvor: Cafe.baPodijeli ovo:
loading...
Objavi komentar